Jak wybrać agencję do projektów graficznych dla Twojej firmy

Jak_wybrac_agencje

Rozwój firmy wymaga stałej współpracy z wykwalifikowanymi grafikami. Podążanie za najnowszymi trendami w świecie obrazu i odświeżanie optycznej warstwy wizerunkowej, wywiera znaczny wpływ na postrzeganie danej marki w przestrzeni publicznej. Projekty graficzne dla firm powinny uwzględniać nie tylko aspekt estetyczny, ale również w skuteczny sposób przekazywać pożądane komunikaty podprogowe m.in. jesteśmy bio, prosty skład produktu, marka szanująca środowisko naturalne, specjalista w swojej dziedzinie, sprawdzony wybór, bezpieczny produkt. Należy pamiętać, że projektowanie graficzne dla firm wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i świadomości w wykonywanej pracy. Jak więc wybrać agencję, której chcemy powierzyć szereg graficznych prac projektowych?

Określ oczekiwania

Najpierw myśli, potem czyny! Zastanów się, czego właściwie oczekujesz i jakich usług potrzebujesz. Agencje reklamowe oferujące projektowanie graficzne dla firm, wykonują zwykle szeroki zakres działań. Pomyśl, czy potrzebujesz graficznie „ubrać” swoją firmę od stóp do głów, czy może liczysz na wsparcie w jakiejś konkretnej kwestii – projekty graficzne dla firm bywają obszerne. Grafiki, zdjęcia, video, animacje i inne przekazy wizualne stały się koniecznością na aktualnym mocno konkurencyjnym rynku, w którym to obraz odgrywa główną rolę w przyciągnięciu i zainteresowaniu odbiorcy.

Mówi się, że potencjalny konsument poświęca około 2 sekund na analizę opakowania produktu, plakatu, naklejki czy wizytówki – ten czas musi wystarczyć na wzbudzenie zainteresowania i nawiązanie relacji z marką i jej produktem. Za pomocą świadomie poprowadzonej komunikacji wizualnej, możesz osiągnąć satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe i w efekcie – zbudować silną, stabilną markę. Uszczegółowienie własnych wymogów co do jej obrazowej formy, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i nerwy wynikające z ewentualnych, przyszłych nieporozumień czy niezadowolenia z jakości wykonanych grafik.

Zrób dobry research

W skrócie – dokładnie oceń kto, co, jak i za ile! Dobre projekty graficzne dla firm niekoniecznie muszą być najdroższe. Niestety często ceny zawarte w ofertach, przewyższają umiejętności graficzne wykonawcy. Żeby zdecydować się na odpowiednie projektowanie graficzne dla firm, musisz szczegółowo przyjrzeć się jakości usług obecnych na rynku. Zweryfikuj poprzednie realizacje potencjalnych wykonawców – oceń czy oferują oni standardy zgodne z Twoim zapotrzebowaniem. Pamiętaj, że szybko i tanio, zwykle wyklucza dobrze, a atrakcyjność ceny nie powinna być główną motywacją do podjęcia danego wyboru. Wybranie najtańszej oferty, to tylko pozorna oszczędność, która najprawdopodobniej skończy się zleceniem tej samej pracy innej agencji. Jeśli decydujesz się na projektowanie graficzne dla firm – nie oszczędzaj, a inwestuj w rozwój swojej marki. Dobra kreacja wizualna jest niezwykle istotna potrafi zdziałać cuda!

Precyzyjnie wypełnij brief dla agencji graficznej

Każda z agencji oferujących projektowanie graficzne dla firm, na wstępie poprosi Cię o przesłanie lub wypełnienie briefu. Postaraj się jak najlepiej do niego przyłożyć i dokładnie wypełnij powierzone zadanie. Dokument powinien zawierać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in.

  • Twojej marki i jej potrzeb,
  • oczekiwanego kierunku i stylu kreacji wizualnej,
  • referencji barw czy różnorodnych inspiracji.

Wszystkie projekty graficzne dla firm wymagają posiadania swoistej bazy wiedzy – odpowiedzi na pytania mają za zadanie ją stworzyć. Im bardziej szczegółowo opiszesz swoje myśli, tym lepszy efekt finalny zastaniesz. Projektowanie graficzne dla firm nie może być drogą przypadku, zgadywania i abstrakcyjnych prób. Każdy pomysł wymaga opisania, uszczegółowienia i uargumentowania danego wyobrażenia czy spostrzeżeń. Efektywne wyczucie potrzeb przez osoby wykonujące projektowanie graficzne dla firm zależy w dużej mierze od Ciebie. Jasna komunikacja i zrozumienie musi pochodzić z obydwu biegunów współpracy.

Myśl przyszłościowo

Skoro już inwestujesz w projektowanie graficzne dla firm, zrób to rozsądnie! Pomyśl, jakie są cele dotyczące rozwoju Twojej marki – jak miałaby wyglądać za kilka lat? Strategiczne myślenie pozwala uniknąć rozwiązań graficznych „na chwilę” i skupić się na świadomym budowaniu wizerunku marki już od podszewki. Możesz oczywiście cyklicznie korzystać z opcji, jakie oferuje projektowanie graficzne dla firm – w celu całkowitej modyfikacji komunikacji wizualnej. Warto jednak odświeżać jej obraz subtelnie – w zgodzie z początkową kreacją i pierwotnym zamysłem twórczym. Konsument, który otrzymuje zupełnie inaczej opakowany produkt, może stracić grunt pod nogami i pewność co do samego produktu. Nie zmuszaj go do tego, aby musiał poznawać produkt „na nowo”.

Skonsultuj z nami swoje pomysły, a udzielimy Ci profesjonalnej porady z zakresu brandingu marki oraz przedstawimy portfolio – zrealizowane już projekty graficzne dla firm. Uwielbiamy nadawać tożsamość produktom i dbać o ich niepowtarzalny charakter wizualny.

 

 

Do
dzieła!

Napisz nam
czego potrzebujesz,

zostaw nam namiary do siebie a my bezpłatnie przeanalizujemy temat i wrócimy z ofertą.

Twoje dane kontaktowe    Co możemy dla Ciebie zrobić?