Jak stworzyć stronę internetową, która będzie atrakcyjna wizualnie i użyteczna?

projektowanie_graficzne_www

Strona internetowa wpływa na wizerunek firmy w sieci – ciekawi, informuje, edukuje, sprzedaje. Dlaczego świadome projektowanie graficzne www jest tak ważne? Przede wszystkim, aby witryna mogła właściwie spełniać swoje funkcje, musi podążać za wymaganiami stawianymi przez dynamiczny rynek. Jej użyteczność połączona z atrakcyjną warstwą wizualną to znak, że projektowanie graficzne www nie poszło na marne. Każdą stronę internetową buduje podobny szkielet – odpowiednio wypełniony wyznacza przyjęte standardy i intuicyjne dla użytkowników rozwiązania. W efekcie wszelkie zmiany (lub ich brak) mogą spowodować zmianę konwersji.

 

Docelowa grupa odbiorcza

Zanim zlecisz komuś projektowanie graficzne www, zastanów się nad jej grupą docelową. Design witryny musi odzwierciedlać zarówno charakter działalności, jak i brać pod uwagę praktyczne i estetyczne aspekty związane z upodobaniami przyszłych użytkowników. Nie zawsze łatwo jest je określić, dlatego warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą, która prowadzi doradztwo w zakresie brandingu i tworzenia strategii. Prawidłowo zbrifowane projektowanie graficzne www jest kluczowe. Wyczucie nastrojów potencjalnych użytkowników ma znaczny wpływ na ilość odwiedzin witryny w przyszłości. Użytkownik, na którym witryna zrobiła pozytywne wrażenie, zostanie na niej na dłużej oraz chętnie na nią powróci.

 

Przejrzystość 

Nie łatwo jest zdobyć i utrzymać zainteresowanie użytkowników. Projektowanie graficzne stron internetowych może w tym znacznie pomóc, a umiejętnie wykonane, zawsze powinno brać pod uwagę odwiedzających witrynę. Fachowe narzędzia i profesjonalne techniki projektowe, pozwolą stworzyć spójną, konsekwentną, a przede wszystkim przejrzystą w obrazie witrynę. Potem pozostaje wypełnić ją wartościową treścią. Projektowanie graficzne www odpowiada się za zasadą: „mniej znaczy więcej”. Należy pamiętać, że konkurencyjność witryny nie maleje wraz z redukcją treści – to sposób jej rozmieszczenia na stronie, wpływa na uzyskanie lub utratę uwagi użytkowników. Ważne, aby internetowa wizytówka nie sprawiała wrażenia chaotycznej i zabałaganionej – oczy odwiedzającego stronę, nie mogą błądzić! Wzrok użytkownika powinien być skupiony na elementach witryny, które chcemy mu pokazać.

 

Atrakcyjny wygląd witryny

Pozytywne emocje, przemyślana kolorystyka i dynamika strony internetowej – projektowanie graficzne witryn, nie może pominąć żadnego z tych aspektów! O tym, że kolory odgrywają ważną rolę w komunikacji wizualnej marki,  już wspominaliśmy w artykule: Psychologa kolorów w projektowaniu logo firmowa wizytówka w postaci strony internetowej, nie może być gorsza od designu logo. Miernikiem wartości witryny jest zadowolony odbiorca. Dobrze jest go zainteresować i zmotywować do określonych działań, zanim odwiedzi konkurencyjną stronę. Przemyślane projektowanie graficzne www polega również na przewidywaniu podświadomych mechanizmów. UX designerzy biorą pod uwagę psychologiczne aspekty rozmieszczania elementów na stronie w momencie budowy witryny. Takie elementy jak slogany i informacje, forma menu, widoczność zakładek, układ graficzny zachęcający do działania –  np. kupna danego produktu czy wysłania wiadomości kontaktowej – muszą mieć swoje odpowiednie rozmieszczenie. Nie ma tu miejsca na przypadek.

 

Intuicyjna nawigacja

Odwiedzający powinien poruszać się po stronie internetowej bez najmniejszego problemu. Za pomocą przyjaznych rozwiązań optycznych stosowanych przez projektowanie graficzne www – może to robić sprawniej. Użytkownik oszczędza czas i nerwy, ograniczając szansę na zniecierpliwienie. Projektowanie graficzne www powinno stosować powtarzalne rozwiązania i układy na całej stronie internetowej oraz brać pod uwagę ich szczegółowe rozmieszczenie. Ważnym elementem jest pole wyszukiwania, które musi znajdować się w widocznym miejscu na górze strony. Specjalista, który wie, jak powinien wyglądać profesjonalny layout strony, wykona projektowanie graficzne www, przewidujące funkcję filtrowania treści na witrynie. Nie zapomni również o rozwiązaniach, które umożliwią potencjalnym klientom szybkie nawiązanie kontaktu. Można tutaj rozważyć współpracę z programistą lub agencją SEO.

Nasz zespół pamięta o wszystkim. Stworzymy dla Ciebie wspaniałą wirtualną przestrzeń internetową – atrakcyjną, użyteczną dla odwiedzających, skuteczną komunikacyjnie oraz sprzedażowo!

Do
dzieła!

Napisz nam
czego potrzebujesz,

zostaw nam namiary do siebie a my bezpłatnie przeanalizujemy temat i wrócimy z ofertą.

Twoje dane kontaktowe    Co możemy dla Ciebie zrobić?